Kontakt: 606 444 213
Oceanarium w Warszawie to pomysł, który można wpisać w plan wycieczki po Warszawie

Oceanarium 3D. Pomysł na zwiedzanie Warszawy

Zwiedzanie Warszawy powinno stawiać na miejsca historyczne, ale i ciekawe, intrygujące. Takie jest na Stadionie Narodowym. Nie chodzi o piłkę nożną. To oceanarium 3D.

Aby odkryć prehistoryczne gady, ryby i ssaki oraz piękno morskich głębin, wystarczy wybrać się do Oceanarium Prehistorycznego na Stadionie Narodowym w Warszawie. Oceanarium Prehistoryczne 3D to pierwszy na świecie projekt, który „ożywia” prehistoryczne stworzenia morskie. W jego wnętrzach można poczuć się jak w środku oceanu.

Oceanarium w Warszawie to pomysł, który można wpisać w plan wycieczki po Warszawie

Nawet światło pod wodą nabiera realizmu.

Z wykorzystaniem najnowszych technologii 3D i we współpracy z paleontologami udało się zrekonstruować najciekawsze prehistoryczne stworzenia wodne, które żyły w głębinach oceanu od ok. 350 milionów do 1,5 miliona lat temu. To ciekawostka, która z pewnością zaintryguje wycieczki szkolne. Zwiedzanie Warszawy przez dzieci to niełatwe zadanie, bo stolica oferuje sporo miejsc głównie historycznych. Oceanarium wydaje się być ciekawą alternatywą albo uzupełnieniem dla standardowego planu zwiedzania przez wycieczki szkolne.

W Oceanarium można obejrzeć m.in. megalodona, plezjozaura, dunkleosteusa, szonizaury oraz inne gatunki. Wszystkie pływające w Oceanarium gady, ryby i ssaki prehistoryczne zaprezentowane są w swoich naturalnych wymiarach.

Oceanarium w Warszawie to pomysł, który można wpisać w plan wycieczki po Warszawie

Oceanarium cechuje wielka dbałość o szczegóły.

Na tych, którzy na zwiedzanie Warszawy wybiorą się przy okazji oceanarium, czekają labirynty pełne ogromnych „akwariów”, czyli ekranów 3D. Specjalny system nagłośnienia zapewnia niesamowite wrażenia dźwiękowe. Nie przesadzamy nazywając Oceanarium Prehistoryczne 3D najbardziej innowacyjną atrakcją dla miłośników podwodnej prehistorii, jaką kiedykolwiek zbudowano. Oceanarium można śmiało nazwać atrakcją multimedialną XXI wieku.

Wizyta w Oceanarium jest świetnym uzupełnieniem programu nauczania szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Każde z „akwariów” przedstawia scenę z życia osobnego prehistorycznego gatunku, co powinno zainteresować wycieczki szkolne do Warszawy. Za konsultację naukową przy stworzeniu obiektu odpowiedzialny jest prof. Michał Ginter z Katedry Paleontologii Wydziału Geologii Podstawowej UW. Dodatkową atrakcją jest sala poświęcona megalodonowi. Był on największym drapieżnym rekinem i zarazem największą drapieżną rybą w dziejach naszej planety.Megalodon jest bardzo blisko spokrewniony z dzisiejszym żarłaczem białym. Osiągał jednak o wiele większe rozmiary – nawet 18 metrów długości. W Oceanarium dzięki zastosowaniu technologii kina 5D niczego niespodziewający się goście przeżywają atak prehistorycznegopotwora. Drapieżnik „rozbija” szybę akwarium, podłoga zaczyna się trząść a ze ścian tryska woda. Atak zapewnia duży zastrzyk adrenaliny i niezapomniane wrażenia na koniec wizyty w oceanarium.

Oceanarium w Warszawie to pomysł, który można wpisać w plan wycieczki po Warszawie

Oceanarium w Warszawie daje możliwość obcowania z morskimi głębinami

Oceanarium zlokalizowane jest na Stadionie Narodowym w Warszawie tuż przy recepcji głównej, na wysokości bramy numer 1. Oceanarium czynne jest 7 dni w tygodniu, w godzinach 10.00-21.00. Dostępne są bilety indywidualne, rodzinne oraz grupowe w cenach od 16 do 20 zł od osoby.

Oceanarium w Warszawie to pomysł, który można wpisać w plan wycieczki po Warszawie

Strach się bać! Takie widoki będą w oceanarium w Warszawie

.

About the Author