Kontakt: 606 444 213

Wycieczka szkolna do Warszawy przyszłości

Wycieczka szkolna do Warszawy może wkrótce jej nie poznać. Szykują się nowe atrakcje.

Plac Europejski

Plac Europejski w Warszawie – wizualizacja.

 

Nowa linia metra w Warszawie

Zacznijmy od metra – jednego z punktów, które można znaleźć w ofercie Biura TRYBAŁA dla grup zorganizowanych. O co możemy niedługo wzbogacić atrakcyjną ofertę? Nowością będzie m.in. Plac Europejski. Jednak priorytet stołeczny jest nieco inny. Rok 2015 będzie zapamiętany jako czas otwarcia centralnego odcinka II linii. Ten ma 6 km długości i łączy lewo- i prawobrzeżną Warszawę. Tam metro ma siedem stacji – kolejno od zachodu na wschód to: Rondo Daszyńskiego, Rondo ONZ, Świętokrzyska, Nowy Świat – Uniwersytet, Centrum Nauki Kopernik, Stadion Narodowy i Dworzec Wileński. Namawiamy, by wycieczka szkolna zrezygnowała na chwilę w stolicy z autokaru, a wybrała właśnie ten środek komunikacji. A przy okazji – skorzystała z innych atrakcji stolicy.

 

Port Praski – nietypowa wycieczka szkolna

Nową atrakcją na mapie Warszawy ma być w przyszłości Port Praski. Będzie połączeniem budynków mieszkalnych i użytkowych, ale całokształt zrobi zapewne spore architektoniczne wrażenie. Powstaną przecież długie wieżowce, efektowne biurowce, a wszystko to praktycznie w porcie, na podmokłym gruncie wymagającym specyficznego systemu budowy. Całość ma symbolizować brama wjazdowa do portu. I tak Warszawa doczeka się posmaku nadmorskich wybrzeży.

 

Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Tyle zmian intrastrukturalnych. Czym może zauroczyć Warszawa osoby oczekujące nieco innych klimatów?
Wycieczka szkolna do Warszawy wkrótce będzie miała też inny obowiązkowy punkt na mapie podróży. Powstanie Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Do tego jednak jeszcze sporo czasu – miałoby powstać na miejscu Kupieckich Domów Towarowych dopiero w 2019 r. Niezależnie od tego, ten rejon miasta czekałyby spore zmiany.
Latem warto zadbać o to, by wycieczka szkolna wybrała się na Pragę do muzeum uruchamianego przy bazarze Różyckiego. Tam gruntowną modernizację przeszło kilka wiekowych kamieniczek, które z rozsypanych ruin przeistoczyły się w efektowne wspomnienie i pięknych czasach tej dzielnicy.

 

Plac Europejski – warszawska atrakcja

Plac Europejski4

Plac Europejski w Warszawie. Wycieczka szkolna zyska nowy punkt w stolicy.

Nowymi symbolami dynamicznej Warszawy wkrótce będą z pewnością drapacze chmur – choćby 180-metrowy, który powstaje niedaleko Muzeum Powstania Warszawskiego, o które zahacza już każda dobrze zorganizowana wycieczka szkolna. Blisko będzie też Plac Europejski. Ma to być miejsce łączące wszystkich warszawiaków – pierwsza tak wielka przestrzeń publiczna w całości zamknięta dla samochodów.

Plac Europejski2

Plac Europejski 3

Do i tak szerokiego grona warszawskich miejsc, które po prostu trzeba odwiedzić, dojdzie już w tym roku Muzeum Katyńskie na Cytadeli. Już o nim głośno – m.in. ze względu na charakterystyczne wąskie, czerwone schody nazywane Propylejami Katyńskimi. Muzeum otwarte będzie od 17. września – upamiętni atak ZSRR na Polskę. Szkolna wycieczka zyska z pewnością nowe miejsce, którego nie wolno ominiąć.
Tym, którzy w Warszawie szukają mniej historii, a więcej rozrywki, polecamy w przyszłości wyprawé na Żoliborz, w pobliże Wisły. Tam powstaje stopniowo sprzyjający relaksowi deptak połączony ze ścieżką rowerową. A kiedy już skieruje aż do mostu i fontann multimedialnych, bulwar zmienia się w świetne miejsce do zabawy i wypoczynku – również nocnego.

.

About the Author