Kontakt: 606 444 213

Warszawa – miejsca które musisz zobaczyć podczas wycieczki szkolnej

Na pewno Warszawa jest tym miastem które warto zobaczyć. Jako stolica naszego kraju skupia bardzo wiele instytucji o zasięgu ogólnokrajowym. Także tam znajduje się bardzo wiele interesujących miejsc, które na pewno powinniśmy zobaczyć, gdy jesteśmy w stolicy.

Po pierwsze Stare Miasto i Zamek Królewski.

Stare Miasto Warszawa

W opiniach bardzo wielu osób są one wizytówką Warszawy. Być na Starym Mieście i nie zwiedzić Zamku Królewskiego – na to sobie możemy pozwolić gdy już kolejny raz odwiedzamy stolicę, jeżeli zaś jesteśmy po raz pierwszy zwiedzanie Zamku powinno być punktem obowiązkowym. Z historii wynika że pierwszy zamek w tym miejscu powstał już w XIII wieku. Z czasem był on rozbudowywany i zmieniano jego wygląd. Jednak obecny kształt uzyskał koło XVII wieku. Zniszczony podczas drugiej wojny światowej został ze szczegółami odbudowany. Znajduje się w nim wiele zabytkowych elementów, które widziały niezwykle wiele ważnych dla naszej historii momentów. Z pewnością będzie to wspaniała lekcja historii i możliwość zapoznania się z ciekawymi dziełami sztuki.

Po drugie – Pałac Kultury i Nauki.

Palace of Culture in Warsaw

Z pewnością wiele osób nazwie go reliktem przeszłości, zupełnie niepotrzebnym, jednakże na pewno nie można mu odmówić uroku i tego, że do dziś jest najwyższym budynkiem w stolicy. Widok ze znajdujących się na 30 piętrze tarasów widokowych po prostu zapiera dech w piersiach. Zwiedzając go, możemy skorzystać z wielu innych usług, znajduje się z nim między innymi Sala Kongresowa czy kino. Poza tym wiele osób uważa, że jest to nieodłączny element krajobrazu stolicy. Ponieważ znajduje się w centrum miasta, na pewno nie sposób go ominąć, poza tym ze względu na to, że widać go niemal z każdego punktu miasta, bez problemu może być wykorzystany jako punkt orientacyjny.

Centrum Nauki Kopernik – nie można go nie zwiedzić

W porównaniu do wielu innych zabytków czy wartych odwiedzenia miejsc w Warszawie Centrum Nauki Kopernik na pewno można nazwać dzieckiem. Powstało niedawno, jednakże już stanowi wspaniałą atrakcję i miejsce niezwykle wielu wycieczek. Jest to idealne miejsce dla każdego, zwłaszcza dla dzieci. W ciekawy i interesujący sposób mogą tam zapoznać się z nauką, wykonując wiele interesujących doświadczeń. Na uwagę zasługuje także fakt, że w centrum znajduje się planetarium, równie warte odwiedzenia. Miejsce to na pewno powinno się znaleźć w planie wycieczki po stolicy.

Muzeum Powstania Warszawskiego – historia i nowoczesność

Muzeum Powstania Warszawskiego na pewno można zaliczyć do ważnych dla każdego Polaka miejsc. Przedstawia historię Powstania Warszawskiego, jednak w bardzo nowoczesny sposób. Jest to muzeum interaktywne, gdzie podczas zwiedzania nowoczesne technologie pozwalają o wiele lepiej poczuć klimat tego miejsca oraz sprawić, że można się poczuć tak, jakby się samemu w tych wydarzeniach uczestniczyło.

Łazienki Królewskie – ogród nad ogrodami

Ten ogród jest miejscem który ma niezwykle bogatą przeszłość historyczną. Założone przez Stanisława Poniatowskiego do dziś są miejscem, w którym warszawiacy uwielbiają spędzać wolny czas. Gdy pogoda sprzyja, można tutaj trafić na bardzo interesujące koncerty czy inne wydarzenia kulturalne. Na pewno jednak na uwagę zasługuje architektura, przepiękne pawie i inne okoliczności przyrody. Znajdujący się tam kompleks pałaców jest miejscem, które z pewnością warto zwiedzić.

Ogród zoologiczny – zwierzęta świata

Być w Warszawie i nie zwiedzić warszawskiego ZOO to raczej niemożliwe. W tym miejscu można znaleźć niezwykle wiele gatunków zwierząt, ptaków, płazów gadów i ryb. Na pewno wizyta w tym miejscu będzie niezapomnianym przeżycie zarówno dla dzieci, jak też dla dorosłych. Poza zwierzętami z całego świata można zapoznać się z interesującymi danymi na ich temat. Nawet gdy pogoda jest gorsza, na pewno uda się nam zobaczyć interesujące nas zwierzęta, ZOO bowiem posiada bardzo wiele budynków, w których można podziwiać zwierzęta gdy pogoda na dworze temu nie sprzyja. Bez problemu także można tam znaleźć miejsce, w którym można odpocząć, zjeść coś czy też czegoś się napić.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty wycieczki szkolnej do Warszawy.

.

About the Author