Kontakt: 606 444 213

Stadion Narodowy

„W moich snach wciąż Warszawa…” – słowa jednej z najbardziej znanych polskich piosenek zapraszają do naszej stolicy co roku tysiące turystów. Należy sobie jednakże zdawać sprawę, że istnieją w naszej stolicy miejsca, których nie da się ominąć, w trakcie wycieczki czy też odwiedzin rodziny. Jednym z nich jest Stadion Narodowy, który budowany był wśród szeregu kontrowersji w latach 2008 – 2011.

Już jest – Stadion Narodowy w programie wycieczki do Warszawy!

Zdarzało się bardzo wiele problemów technicznych, jak i zaniedbań ze strony przedsiębiorstw, które podejmowały się budowy jednego z najważniejszych obiektów w naszym kraju. Kiedy już wydawało się, że nie będzie on gotowy do oddania na czas – Euro 2012, konstruktorzy zadziwili wszystkich swoimi dokonaniami i doskonale koordynowaną pracą ekip budowlanych. Obecny Stadion Narodowy został wybudowany na miejscu dawnego Stadionu Dziesięciolecia. Stadion został oddany do użytku 29 stycznia 2012 roku, by grały na nich światowej sławy drużyny.

Ciekawy program zwiedzania

Ciekawy program zwiedzania – Stadion Narodowy

Jak się bowiem okazało, warszawski Stadion Narodowy został doceniony przez UEFA, które oceniło je na czwartą kategorię, czyli najwyższą. Oznacza to, że został on pozytywnie postrzegany przez zupełnie niezależnych specjalistów. Zadowoleni wydawali się być także odwiedzający obiekt, gdyż Stadion Narodowy stanowi nadzwyczaj szeroką przestrzeń – dostępnych jest aż ponad pięćdziesiąt osiem tysięcy miejsc siedzących o różnych standardach. Stadion Narodowy jest bowiem odwiedzany przez różne osoby od obywateli po osobistości takie, jak prezydent czy premier. Stadion Narodowy wcale nie musi pełnić tylko funkcji miejsca rozgrywek sportowych, ponieważ został on stworzony jako kompleks, dlatego jest wyposażony w taki sposób, aby mógł pełnić także rolę miejsc wydarzeń kulturalnych i muzycznych. Uczestniczy wydarzeń organizowanych na Stadionie Narodowym mają także udania się do restauracji czy do pójścia na fitness. Dostosowano obiekt w taki sposób, by przedsiębiorcy mieli możliwości wynajęcia przestrzeni biurowej i handlowej, która ma około dwudziestu pięciu tysięcy metrów kwadratowych. Przekonująca jest bowiem nie tylko cena, ale przede wszystkim lokalizacja – Stadion Narodowy jest już prawie tak rozpoznawalnym punktem, jak Pałac Kultury i Nauki na Śródmieściu.

Funkcjonalność sprawdź podczas wycieczki szkolnej

Stadion Narodowy jest miejscem przystosowanym na szereg ewentualności – nie chodzi bowiem tylko o dużą przestrzeń, ale przede wszystkim o odpowiednie jej zagospodarowanie. Konstruktorzy zadbali o wyposażenie go w rozsuwany dach, który umożliwia przeprowadzanie rozgrywek sportowych oraz innych wydarzeń nawet przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Istotnym także wydaje się być dostosowanie Stadionu Narodowego na potrzeby osób niepełnosprawnych, które również powinny mieć możliwości uczestniczenia w ważniejszych wydarzeniach. Pomyślano o dostosowaniu przestrzeni obiektowej w taki sposób, by znajdowało się w nim mnóstwo toalet, co mogłoby pozytywnie wpłynąć na pojawianie się całych rodzin, także z mniejszymi dziećmi. Stadion Narodowy nie powinien być kojarzony już tylko z rozgrywkami piłki nożnej, ale także z Targami Książki czy też ze zmienianiem przestrzeni murawy na lodowisko. Warszawski obiekt stanowi także miejsce, którym Polacy mogą się chwalić na arenie międzynarodowej.

.

About the Author