Kontakt: 606 444 213
Pałac Kultury i Nauki - stare zdjęcie z budowy

Pałac Kultury i Nauki

Pałac Kultury i Nauki

Wycieczki szkolne do Warszawy Pałac Kultury i Nauki traktują jako jeden z najważniejszych punktów planu zwiedzania. Słusznie, bo choć historycznie budzi kontrowersje, jest niezmiennie jednym z najbardziej charakterystycznych punktów stolicy.

W lipcu PKiN czekają urodziny – 60 lat temu oddano go do dyspozycji zwiedzających i na dobre wpisał się w krajobraz stolicy. Nawet dziś szkolne wycieczki do Warszawy – jeśli nie mają w planie wizyty w tym miejscu – domagają się wręcz dopisania PKiN do zestawienia.

Wycieczka szkolna do Warszawy i selfie z Pałacu

Dlaczego Pałac Kultury i Nauki zwraca na siebie aż taką uwagę? To kwestia m.in. niezwykłej historii, ale i gabarytów – w czasach PRL stał się symbolem ze względu na swoje rozmiary. Do dziś w archiwach Pałacu Kultury i Nauki trafić można na niezwykłe zdjęcia idealnie pokazujące to, w jakich warunkach tworzono jego fundamenty i kolejne piętra.

 

Warszawa, Pałac Kultury i Nauki

Pałac Kultury i Nauki, Warszawa

Budowa trwała aż trzy lata. Pracowało przy niej ponad 3 tysiące osób specjalnie skoszarowanych na jednym osiedlu. Był to pod tym względem projekt niezwykły. Niezwykłe były też warunki pracy – do dziś raczej przemilczane bywa to, iż podczas wznoszenia Pałacu Kultury i Nauki zginęło kilkanaście osób.

Wycieczki szkolne do Warszawy doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak wyjątkowe są z kolei rozmiaru gmachu. 44-piętrowy budynek jest najwyższym w Polsce. Doskonale pokazuje to taras widokowy. Od lat przyciąga dzieci i młodzież podczas wycieczek i wyjazdów do Warszawy. Zmienia się tylko styl robienia zdjęć. Kiedyś były to pozowane zbiorówki. Dziś dominują tzw. selfie – własnoręcznie robione fotografie dzięki technologii smartfonów.

Ogrom Pałacu Kultury i Nauki pokazują jeszcze inne liczby – chociażby to, iż ma on ponad 3 tys. mniejszych i większych pomieszczeń. To istny labirynt, do którego jednak wstęp mają nieliczni. Wycieczki szkolne kierujące się do Pałacu zobligowane są do konkretnego planu zwiedzania. Nie zmienia to jednak faktu, iż wizyta w tym miejscu to idealne rozwiązanie na letnią wyprawę dzieci – czerwiec sprzyja zwiedzaniu, a właśnie ten miesiąc poprzedzi wyjątkową datę dla PKiN.

Wycieczki szkolne w Warszawie mają wiele punktów, które powinny obowiązkowo wręcz znaleźć się na liście miejsc do obejrzenia oraz poznania ich historii – np. Stare Miasto czy Muzeum Powstania Warszawskiego – ale warto również pamiętać o tym, jak wielką wizytówką tego miasta na kilkadziesiąt lat stał się właśnie Pałac Kultury i Nauki.

About the Author