Kontakt: 606 444 213

Centrum Nauki Kopernik zaintryguje szkolną wycieczkę

Comment are off

Centrun Nauki Kopernik - zobacz fizykę w innym świetle!

Wybierając się na ciekawą wyprawę do stolicy, grzechem byłoby nie skorzystać z wielkiej ilości intrygujących dobrodziejstw jakie oferuje Centrum Nauki Kopernik. Wizyta w znakomicie ocenianej placówce jest jednym z żelaznych punktów wycieczki do Warszawy oferowanej przez biuro Trybała (SPRAWDŹ OFERTĘ).

wycieczki do warszawy atrakcja centrum nauki kopernik

To ten punkt stołecznych atrakcji, który szczególnie intryguje uczestników – niezależnie od ich wieku. Centrum Nauki jest oddalone od centrum o ledwie 20 minut drogi, a materiałów – interesujących wszystkich; od dzieci po dorosłych – zebrano tyle, że i dzień może nie starczyć na wizytę.

Ciekawa wycieczka do Warszawy nie może obyć się bez Centrum Nauki Kopernik. Ono obala mit, że szkolna wyprawa musi ograniczać się tylko do obcowania z historią

Ekspozycje kuszą różnorodnością. Miłośnicy podniebnych analiz gwiazdozbiorów wybiorą planetarium, zwolennicy nowych technologii – teatr robotyczny. Nie jest Centrum Kopernik dla tych, którzy nauką rozkoszować chcą się w ciszy i atmosferze muzealnej. To żywioł, w którym dzieci i młodzież odnajdują się znakomicie. Cisza nie obowiązuje, dotknąć można właściwie wszystkiego. Nie ma też formalnych wykładów – uczestnicy wycieczki mają czuć się swobodnie, a w razie wątpliwości po prostu pytać dobrze oznakowanych pracowników działu informacji. Co szczególnie zapamięta uczestnik szkolnej wycieczki do Warszawy? Na pewno powitanie. Robot Robothespian nie tylko zaskakuje mechaniczną elokwencją, ale skłonnością do żartów. Można też sprawdzić, czy uda się grać na harfie pozbawionej strun – zamiast niej używa się laserowych strumieni.

doswiadczenia dobra zabawa wycieczki szkolne warszawa

Są również ekspozycje pokazujące różnice światowych religii, wystawa poświęcona człowiekowi a medycynie oraz płaszczyzna do eksperymentów. Jeśli robić popularne wśród uczniów ‚selfie’, to koniecznie tam, gdzie dochodzi do gry świateł. A kto chciałby zobaczyć na czym polega matematyka w praktyce, a nie jedynie w zeszycie, musi sprawdzić, jak powstają funkcje wyświetlane na ekranie na podstawie własnego ruchu.

Wycieczka szkolna do Warszawy – jeśli ma być udana i edukacyjna – o Centrum Nauki Kopernik zapomnieć nie może.

.

About the Author