Kontakt: 606 444 213

Atrakcje Warszawy, których pominąć po prostu nie wolno

Pałac Kultury podczas wycieczek do Warszawy

Stolica ma tak wiele ciekawych miejsc, że trudno wybrać te najbardziej godne uwagi. Gdzie powinna obowiązkowo skierować się każda szkolna wycieczka? Jakie są atrakcje Warszawy?

Pałac Kultury i Nauki

Dzięki swoim 237 metrom wysokości bije na głowę inne polskie budynki. 60-latek, bo już tyle ma dość sędziwy staruszek z początku lat 50., trzyma się nieźle. I choć ciągle budzi kontrowersje ze względu na swoje polityczne korzenie i specyficzny wygląd w kontekście reszty stolicy, turystycznie to po prostu symbol.

Muzeum Powstania Warszawskiego

Ponad dekada tradycji, przeszło tysiąc eksponatów i jeszcze więcej unikatowych, archiwalnych zdjęć z największego zrywu II Wojny Światowej. Tu historia powstańców nie jest opowiedziana tylko przedmiotami – muzeum stawia na pełną interaktywność.

Stare Miasto

Dowód na to, że można odbudować coś, co wojna zniszczyła w ponad 80 proc. Specyfika warszawskiej Starówki polega na jej umiejscowieniu. Jest nieco jak wyspa stworzona w centrum wielkiego, hałaśliwego świata finansjery, interesów i drogich czynszów.

Stadion Narodowy

Atrakcje Warszawy to jednak nie tylko przeszłość. To także piłka nożna. Do wyobraźni przemawia kilka faktów. Koszt – idący w dwa miliardy dolarów. Powierzchnia ogromna – a wcześniej wykorzystana jako wielkie targowisko. Boisko piłkarskie, które równie dobrze może być lodowiskiem, a także areną zmagań windsurfingowych.

Łazienki Królewskie

Oaza kultury, wyciszenia i natury. Idealne miejsce na spacer wśród historycznych wnętrz pamiętających czasy królewskie. Nigdzie w Warszawie nie obcuje się z ciszą tak dobrze, jak w Łazienkach.

Ulica Marszałkowska

Nie być w Warszawie na Marszałkowskiej to tak, jakby zrezygnować w Nowym Jorku ze słynnych Avenue’s. Nie oczekujcie wyjątkowych doznań dźwiękowych, wizualnych. Możecie za to być pewni, że posmakujecie codziennego, zabieganego życia stolicy znanego z telewizyjnych seriali.

Cmentarz Powązkowski

Miejsce spoczynku ok. miliona osób. Nieprzeciętnych, wyjątkowych, zasłużonych w historii Polski. Powązki zawsze wywołują atmosferę zadumy. Najlepiej zobaczyć je wiosną lub wczesną jesienią.

Ogrody Biblioteki Uniwersyteckiej

Kto by się spodziewał, że nad wyjątkową czytelnią można stworzyć ścieżkę w świecie roślin? Nie ma wątpliwości – to jedno z najciekawszych miejsc z punktu widzenia każdej wycieczki do Warszawy.

Wszystkie charakterystyczne punkty Warszawy można obejrzeć korzystać z oferty trzydniowej wycieczki organizowanej przez biuro Trybała.

.

About the Author